Ανακοινώσεις / Νέα

Στο 1-1 έμειναν Φαλαισία και ΑΕΚ Τρίπολης στη Μεγαλόπολη για την Α' Αρκαδίας. Δύο δοκάρια για τους "κιτρινόμαυρους" στο 2ο μέρος.

Διαβάστε περισσότερα: Όμορφα γκολ και δοκάρια στο Φαλαισία-ΑΕΚ! (VIDEO)

Ο πρωταθλητής Πανθυρεατικός είναι η μοναδική ομάδα που έχει δύο νίκες σε δύο αγωνιστικές. Κατά πόδας ακολουθούν ΑΕΚ και Λεωνίδιο. Δεν έχουν κάνει ακόμα "σεφτέ" Κορακοβούνι και Νικηταράς.

Διαβάστε περισσότερα: Α' Αρκαδίας - 2η Αγωνιστική: Τα αποτελέσματα

Με 3-0 επικράτησε η ΑΕΚ Τρίπολης επί του Νικηταρά Δολιανών, το μεσημέρι της Κυριακής (12/10) στο γήπεδο των Φιλικών, στην πρεμιέρα της Α' Αρκαδίας.

Πρωταγωνιστής ήταν ο Κατσαρός ο οποίος με δύο δικά του τέρματα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (35' και 40'), έθεσε τις βάσεις για την πρώτη νίκη της ΑΕΚ Τρίπολης.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικούσε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας καθώς τα αρκετά φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής, εμπόδισαν και τις δύο ομάδες να βρουν ρυθμό στην ανάπτυξη του παιχνιδιού τους. Στο 35' ο Κατσαρός εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Ψαλίδα προς τον Κατσιαβό, και με σουτ εκτός μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ.

Διαβάστε περισσότερα: "Καθάρισε" ο Κατσαρός για την ΑΕΚ Τρίπολης!